You are currently viewing Projekt domów parterowych – na co zwracać uwagę szukając wykonawcy?

Projekt domów parterowych – na co zwracać uwagę szukając wykonawcy?

  • Post category:Blog

Projektowanie domów parterowych może wydawać się zadaniem mniej skomplikowanym, niż jest w rzeczywistości. W praktyce trzeba jednak nie tylko zaplanować bryłę budynku i rozkład oraz wygląd poszczególnych pomieszczeń, ale trzeba zadbać również o plan otoczenia. Nie można zapomnieć także o kilku kwestiach prawnych związanych z budową domu. W ABprojekt już od kilku lat wykonujemy projekty domów parterowych – i nie tylko. Zajmujemy się kompleksową obsługą Klienta – na etapie planowania i budowy, a także po jej zakończeniu. 

Projekt domu parterowego – o czym musisz pamiętać?

Dobry plan to podstawa w zasadzie wszystkiego. W przypadku budowy domu ma jednak szczególne znaczenie: to przecież inwestycja na lata. Dlatego, aby nie ponosić podwójnych kosztów, przygotuj się do niej odpowiednio. Podstawą jest wybór architekta. Wydaje się, że to nie problem? Nic bardziej mylnego! Architekt architektowi nierówny i nie chodzi tu tylko o umiejętności. Niezwykle istotne jest również to, by projekt domu jednorodzinnego czy wielorodzinnego wykonywał fachowiec z prawdziwego zdarzenia – czyli taki, który ma nie tylko wiedzę i umiejętności, ale także dodatkowe uprawnienia. 

Po pierwsze – sprawdź, czy wybrany przez Ciebie architekt tworzy indywidualne projekty domów parterowych, czy korzysta wyłącznie z gotowych schematów. To bardzo istotne – nie chcesz przecież chyba mieszkać w domu, który nie spełnia do końca Twoich oczekiwań? Indywidualny projekt domu parterowego to gwarancja tego, że będzie dokładnie taki, jak sobie wymarzyłeś!

Po drugie – upewnij się, że wybrany architekt ma wiedzę i uprawnienia, które pozwalają na zagospodarowanie terenu wokół domu zgodnie jego możliwościami, a przede wszystkim z prawem budowlanym. Musi zaplanować nie tylko sam dom, ale także instalacje: wodną, elektryczną etc.

Po trzecie – pamiętaj, że każdy projekt musi być zgłoszony w odpowiedniej instytucji i przejść weryfikację, która musi zakończyć się uzyskaniem pozwolenia na budowę. W przeciwnym wypadku postawienie budynku będzie samowolką budowlaną, co wiąże się z wieloma nieprzyjemnościami – od kary pieniężnej po nawet nakaz rozbiórki nieruchomości. 

Dlatego wybór dobrego architekta, który przygotowuje solidne, funkcjonalne i zgodne z prawem budowlanym projekty małych domów to kluczowa kwestia do tego, by wszystko przebiegło zgodnie z planem. 

Projekty domów parterowych zgodnie z życzeniem klienta

W ABprojekt wiemy, jak ważne jest to, byś w swoim nowym domu czuł się… jak w domu. Dlatego jesteśmy otwarci na sugestie i rozwiewamy wszelkie obawy Klientów. Na każdym etapie realizacji projektu współpracujemy więc z nimi. Masz realny wpływ na to, jak będzie wyglądać Twój dom! Powiedz nam, czego potrzebujesz, a postaramy się wdrożyć Twoje pomysły (jeżeli tylko będzie taka możliwość). 

Do zamieszkania jest jeden krok: to zgłoszenie się do naszego biura projektów i przedstawienie swojego pomysłu oraz potrzeb!