Adaptacja Projektu Typowego jest konieczna do uzyskania pozwolenia na budowę.

Projekt nieruchomości to jedna kwestia. Druga, tak samo ważna, to dopasowanie tego planu do przestrzeni, w jakiej budynek ma się znajdować. Mowa o wytycznych takich jak między innymi: wymiary działki, ukształtowanie terenu i jego ekspozycja na szczególne warunki atmosferyczne (wiatr, śnieg).

Jeśli klient ma już gotowy projekt nieruchomości, musi upewnić się, że będzie on zgodny z przepisami względem umiejscowienia na danym terenie. Jeśli tak nie jest, konieczne będzie dostosowanie takiego projektu do warunków. To właśnie adaptacja projektu. W Radomiu i okolicach możesz liczyć na nasze biuro.

Projekt zagospodarowania terenu wykonany przez naszego architekta to podstawa. Naniesie on na niego projekt nieruchomości i dokona w nim zmian, jeśli zajdzie taka konieczność. Dostosowanie planu do projektu zagospodarowania to podstawa w procesie ubiegania się o pozwolenie na budowę.

Projekt zagospodarowania działki to nie tylko umiejscowienie na niej budynku (domu jednorodzinnego czy projekt wiaty), ale także:

  • plan zagospodarowania zieleni;
  • instalacje (gaz, prąd, woda);
  • przyłącza;
  • wiaty, altany, garaż czy szopa.

Bardzo ważne jest ujęcie wszystkich elementów, które mają znaleźć się w obrębie nieruchomości i działki. Nie można więc zapominać również o miejscu gromadzenia odpadów czy ścieków.

Projekty rozbudowy nieruchomości położonej na działce również mogą wymagać dostosowania do nowych warunków.

Po stronie architekta leży więc dopasowanie projektu do warunków, a także sporządzenie niezbędnej dokumentacji do uzyskania zgody na budowę lub rozbudowę.

W ABprojekt wykonamy nie tylko projekty nieruchomości, ale także adaptacje projektów typowych. Dzięki temu zawsze masz gwarancję tego, że plan będzie wykonany poprawnie, zgodnie z prawem i wymaganiami, a także, że nie zostanie odrzucony.

Wykonujemy nie tylko adaptacje projektów, ale również wszelkie projekty techniczne oraz projekty nadbudowy.

Projekt Typowy należy dostosować do wymagań Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub decyzji o warunkach zabudowy, a także do warunków dla konkretnej lokalizacji działki oraz do indywidualnych zaleceń Inwestora.

Do Projektu Typowego konieczne jest także sporządzenie Projektu Zagospodarowania Terenu.

Miejscowości w jakich świadczymy usługi:
Radom, Iłża, Skaryszew, Gózd, Jastrzębia, Jedlińsk, Jedlnia-Letnisko, Kowala, Pionki, Przytyk, Wierzbica, Wolanów, Zakrzew, Zwoleń, Kazanów, Tczów, Policzna, Przyłęk, Lipsko, Ciepielów, Rzeczniów, Chotcza, Sienno, Solec nad Wisłą, Kozienice, Garbatka Letnisko, Głowaczów, Gniewoszów, Grabów nad Pilicą, Magnuszew, Sieciechów, Przysucha, Borkowice, Gielniów, Klwów, Odrzywół, Potworów, Rusinów, Wieniawa.

projektant radom, architekt radom, projekty radom, projekty budowlane radom, projekty domów radom, projekty domów jednorodzinnych radom, projekt domu jednorodzinnego radom, projekty domów parterowych radom, projekty domów nowoczesnych radom, projekty garaży radom, biuro projektowe radom, usługi projektowe radom, adaptacja projektu radom, nadbudowa radom, rozbudowa radom, budowa radom, przebudowa radom, pozwolenie na budowę radom, domy jednorodzinne radom, plany domów radom, gotowe projekty domów radom, projekty małych domów radom